Adobe Reader XI

Adobe Reader XI 2.0.0.163

Darmowy czytnik plików PDF

Zalety

  • Wygodne narzędzia do kopiowania
  • Bardzo czytelny i intuicyjny interfejs
  • Łatwe zaznaczanie fragmentów tekstu

Wady

  • Duże zużycie zasobów komputera

Bardzo dobry
8

Adobe Reader to darmowy czytnik plików PDF, stworzony przez firmę, która wymyśliła ten format. Dzięki Adobe Reader możesz przeglądać i drukować dokumenty PDF, a także robić na nich notatki. Wcześniejsza wersja Adobe Reader nazywała się Adobe Acrobat Reader.

Adobe Reader przede wszystkim świetnie nadaje się do przeglądania plików PDF. Możesz wyświetlić miniatury wszystkich stron, co pozwoli Ci szybko przewijać dokument. Istnieje także opcja poszerzenia widoku na pełen ekran, dzięki czemu łatwiej skoncentrujesz się na czytanym tekście.

Adobe Reader integruje się też z przeglądarkami internetowymi, pozwalając na automatyczne wyświetlanie dokumentów PDF znalezionych w internecie.

Adobe Reader to także wygodne narzędzie do drukowania PDF. Program wyświetla takie dokumenty dokładnie tak, jak utworzył je autor. Dzięki temu na każdej drukarce uzyskasz identyczny wydruk.

Adobe Reader posiada bardzo dobre narzędzia do kopiowania fragmentów tekstu i obrazów z plików do Schowka - funkcja ta działa znacznie lepiej niż w konkurencyjnych czytnikach PDF. Jeśli chcesz, możesz też łatwo przesłać dokument do programu pocztowego, gdzie zostanie automatycznie dołączony do nowego maila.

PDF to częsty format dokumentów i formularzy do wypełnienia, dlatego bardzo przydatna jest funkcja sprawdzania pisowni w polach tekstowych oferowana przez Adobe Reader. Sprawdzanie pisowni w formularzach wprowadzania tekstu uzupełnia zalety Adobe Reader, co czyni z niego najlepszy program do PDF.

Adobe Reader to standardowy czytnik PDF. Mimo to warto rozważyć użycie lżejszego programu otwierającego format PDF, takiego jak Foxit Reader, zwłaszcza jeśli Twój komputer nie jest demonem prędkości.

Opinie użytkowników o Adobe Reader XI

  • według Anonymous

    Słabizna.
    Program bez zgody użytkownika wysyła informacje np. do autorów dokumentów. Jest niepotrzebnie rozdmuch...   Więcej

Sponsorowany×