Google Camera

Google Camera (Google Camera) 2.4.023

Rób zdjęcia i filmy poprzez oficjalną aplikacje od Google'a

Google Camera to aplikacja pozwalająca na robienie zdjęć i filmów na wszystkich smartfonach i tabletach z systemem Android 4.4 KitKat. Oferuje 3 dodatkowe tryby: Panorama, Photo Sphere oraz Focus effect.

Zobacz pełny opis

Zalety

  • Tryby Photo Sphere, Focus oraz Panorama
  • Bardzo prosta

Wady

  • Mało funkcji
  • Brak samowyzwalacza
  • Brak automatycznego wykrywania twarzy
  • Brak trybu zdjęć seryjnych
  • Brak trybu nocnego
  • Brak opcji przechwytywania zdjęć podczas nagrywania filmu
  • Czarny pasek na dole aplikacji

Niezły
5

Google Camera to aplikacja pozwalająca na robienie zdjęć i filmów na wszystkich smartfonach i tabletach z systemem Android 4.4 KitKat. Oferuje 3 dodatkowe tryby: Panorama, Photo Sphere oraz Focus effect.

Trzy tryby fotografowania

Aplikacja fotograficzna od Google stała się osobną aplikacją dostępną na wszystkie telefony. Do tej pory zarezerwowana była wyłącznie dla urządzeń z serii Nexus oraz smartfonów Google Play Edition.

Google Camera posiada jedynie fundamentalne funkcje aparatu. W podstawowym widoku możemy skorzystać z siatki, funkcji HDR, czy ustawień lampy oraz trybu wideo. Nowością w trybie filmowania jest komunikat proszący o zmianę położenia aparatu, tak aby kręcić wideo w poziomie, a nie w pionie.

Wśród zaawansowanych funkcji dostępne są trzy tryby. Możemy skorzystać z opcji robienia zdjęć panoramicznych, a w opcji Photo Sphere możemy wykonać zdjęcia zawierające obejmujacy obraz pod kątem 360 stopni. Zabawy z ostrością możliwe są w trybie Focus. Możemy dodawać różnorodne motywy tak, aby uzyskać ciekawą głębię.

Zmieniona ergonomia i znaczące uproszczenie interfejsu

Dla pierwszej samodzielnej wersji swojej aplikacji fotograficznej Google całkowicie zmieniło jej użyteczność. Program znacząco uproszczono i przeorganizowano. Wszystkie funkcje dostępne są z bocznego menu, które automatycznie jest ukrywane.

Przycisk robienia zdjęć został zmieniony i jest teraz umieszczony w dolnej części ekranu. Ten czarny pasek jest jednak zupełnie nieprzydatny. Na ekranie pojawiają się odpowiednie wskaźniki, aby pomóc przy wykonywaniu zdjęć w zaawansowanych trybach.

Aplikacja, która utraciła funkcjonalność

Pojawienie się aplikacji Google Camera to dobra wiadomość dla użytkowników Androida, którzy posiadają inne telefony niż Google Nexus czy smartfony z linii Google Play Edition. Jednocześnie jednak aplikacja utraciła wiele na funkcjonalności.

Po aktualizacji aplikacja nie oferuje opcji automatycznego wykrywania twarzy, pozbawiono ją funkcji wyboru zdjęć, czy też przechwytywania zdjęć podczas nagrywania filmu. Zabrakło też samowyzwalacza czy trybu nocnego.

Google postanowiło zachować prostotę, co niestety ograniczyło aplikację. Na szczęście możemy cieszyć się trybem Photo Sphere, efektem Focus, czy Panoramy. Zresztą sami możecie podjąć decyzję, czy warto zainstalować aplikacje.

Google Camera

Download

Google Camera (Google Camera) 2.4.023

Opinie użytkowników o Google Camera

Sponsorowany×