Google Drive

Google Drive 3.2.2

Znakomita mobilna aplikacja do zarządzania Twoimi plikami

Google Drive to świetna usługa, w której możesz przechowywać pliki i nimi zarządzać z dowolnego miejsca.

Zobacz pełny opis

Zalety

  • Wygodna nawigacja
  • Dostęp z wielu kont
  • Importowanie zdjęć wykonanych aparatem w telefonie
  • Możliwość drukowania dokumentów za pomocą Google Cloud Print

Wady

  • Nie można wykonywać tych samych operacji dla ciągu plików
  • Wymaga dodatkowych aplikacji do edytowania dokumentów

Bardzo dobry
8

Google Drive to świetna usługa, w której możesz przechowywać pliki i nimi zarządzać z dowolnego miejsca.

Co możesz zrobić za pomocą Google Drive?

Podobnie jak usługi Dropbox czy OneDrive, Google Drive oferuje darmowe miejsce do przechowywania plików w chmurze (w tym momencie jest to 15GB). Oczywiście można dokupić więcej takiej przestrzeni.

Zarządzanie przechowywanymi w Google Drive plikami za pomocą urządzenia mobilnego jest naprawdę bardzo proste. Możesz przeglądać wszystkie pliki i foldery znajdujące się w chmurze za pomocą wygodnego interfejsu. Pliki te mogą być wysłane, przenoszone, pobierane czy wydrukowane z poziomu aplikacji.

Jeżeli posiadasz dokumenty zapisane w Google Docs, możesz je otworzyć i przeglądać za pomocą Google Drive. Niemniej nie można ich już dłużej tworzyć i edytować w aplikacji. Do tego niezbędna jest instalacja innych aplikacji, takich jak Google Docs, Google Sheets lub Google Slides. Można w nich również przeglądać dokumenty utworzone w programach pakietu Microsoft Office.

Przeglądanie plików

Poruszanie się po interfejsie Google Drive jest bardzo proste. Opcje w menu pozwalają przejrzeć zawartość całego dysku lub wyszukać konkretne pliki (na przykład przychodzące, oznaczone gwiazdką, ostatnie) oraz importować pliki znajdujące się na Twoim urządzeniu. Odbywa się to za pomocą wygodnego narzędzia do uploadowania, z którym szybko zaimportujesz pliki do swojego dysku Google.

Google Drive jest również znakomitym programem do importowania obrazów. Pojawiają się one w formacie miniatury, którą należy dotknąć, aby wyświetlić całe zdjęcie. Oczywiście można się nimi dzielić, przesyłać, oznaczać gwiazdką, pobierać, oraz zmieniać nazwę pliku, klikając po prostu w ikonkę info.

Byłoby świetnie, gdyby Google Drive automatycznie zapisywało w chmurze kopię zapasową zdjęć robionych twoim urządzeniem. Niestety na chwilę obecną nie ma takiej opcji. 

Innym obszarem w Google Drive wymagającym ulepszenia są działania na większej liczbie plików. Kiedy na przykład przenosisz je lub zmieniasz ich nazwę, za każdym razem musisz zrobić to ręcznie dla każdego pliku. Google Drive nie posiada opcji wyboru wielu plików, co sprawia, że gdy pracujesz z ich większą liczbą, szybko zaczyna to być nużące.

Bardzo dobra aplikacja

Google Drive to jeden z najlepszych dysków online i każdy, kto posiada konto Google, może korzystać z tej usługi. Aplikacja ma co prawda pewne niedogodności, takie jak brak możliwości edycji dokumentów, jednak wciąż pozostaje przydatnym i łatwym w obsłudze programem.

Google Drive

Download

Google Drive 3.2.2

Opinie użytkowników o Google Drive

Sponsorowany×