Grand Theft Auto: San Andreas

Grand Theft Auto: San Andreas 1.6

Przemierzaj ociekające zbrodnią ulice w kultowej grze GTA: San Andreas

Grand Theft Auto: San Andreas to gra, którą chcesz mieć na swoim telefonie. Choć ma już 10 lat, to przetrwała próbę czasu i cieszy rozgrywką tak samo, jak dekadę temu. 

Zobacz pełny opis

Zalety

  • Długie godziny wciągającej rozgrywki
  • Poprawiona grafika
  • Świetny soundtrack

Wady

  • Sterowanie może być kłopotliwe w niektórych przypadkach

Doskonały
9

Grand Theft Auto: San Andreas to gra, którą chcesz mieć na swoim telefonie. Choć ma już 10 lat, to przetrwała próbę czasu i cieszy rozgrywką tak samo, jak dekadę temu. 

Zawładnij San Andreas

Jak grać?

Wygląd i brzmienie

Werdykt

Grand Theft Auto: San Andreas było krokiem milowym w swojej kategii, jeżeli chodzi o gry na konsolę Playstation 2. Gra opowiada klasyczną historię "od zera do milionera", usytuowaną w mieście San Andreas, opartym oczywiście na Los Angeles, we wczesnych latach dziewiędziesiątych. Główny bohater tej opowieści, Carl Johnson (“CJ”), powraca ze wschodniego wybrzeża aby pomóc swojemu gangowi,The Grove Street Family, ponownie wspiąć się na szczyt. Główna fabuła, której przejście zajmuje od 20 do 30 godzin grania, to oczywiście szalona podróż Carla ulicami San Andreas, walka z różnego rodzaju gangami, zwariowana jazda drogami przez góry i wzgórza, oraz napady z bronią w ręku na kasyna rodem z Las Vegas.

A to tylko główny wątek.

Tak, jak w GTA V, w grze znajdziecie móstwo innych sposób na spędzenie czasu w zbrodniczym San Andreas. Wygląd Carla jest prawie całkowicie konfigurowalny: do wyboru mamy różnego typu ubrania, fryzury czy tatuaże. Co więcej, naszą postać możemy nieco "przypakować" na siłowni lub nauczyć ją nowych sposobów walki. Samo San Andreas ma szeroki wybór ponad 240 pojazdów, w tym rowery, łodzie wyścigowe, a nawet... myśliwce. Swoje umiejęstności można zwiększać wypełniając misje treningowe, biorąc udział w wyścigach czy po prostu korzystając z dostępnych pojazdów.

Poboczne misje i mini-gry obejmują również włamania, chodzenie na randki, gry zręcznościowe czy po prostu walki z innymi gangami. Grand Theft Auto: San Andreas oferuje tak dużo różnego typu sposób na spędzanie czasu, że wymienie ich musiałoby stanowić większą część tej recenzji. Warto również wspomnieć o tym, że gra oferuje system punktów kontrolnych, które mają ułatwić zapisywanie postępów rozgrywki.

Jedną z największych zalet gier z serii Grand Theft Auto jest całkowita wolność. Wielu graczy, zamiast przechodzić główne wątki, po prostu sieje spustoszenie w mieście w sposób całkowicie dowolny. Wraz z ogromną mapą, dużą liczbą postaci oraz pełną paletą broni, San Andreas dostarczy Wam pola do popisu i zaszalenia.

Grand Theft Auto: San Andreas posiada bardzo łatwe sterowanie. Gra oferuje kilka podstawowy ustawień oraz wspiera kontrolę za pomocą poruszeń urządzeniem. Sterowanie jest również w pełni konfigurowalne: przyciski mogą być przeciągnięte w wybrane miejsce na ekranie. Co więcej, Grand Theft Auto: San Andreas jest podobna do innych gier naśladujących posiadanie joysticków - gramy za pomocą obu kciuków. Mimo to, sterowanie czasami sprawia problemy.

Niektóre misje związane z prowadzeniem pojazdów czy sytuacje, w których należy dokładnie wymierzyć przed oddaniem strzału, są bardziej wymagające, niż być powinny. Sterowanie jest mniej intuicyjne, niż w przypadku konsoli czy PC, a przytrzymywanie dwóch przycisków na raz, szczególnie podczas jazdy, jest bardzo trudne.  

Jednakże, te problemy można łatwo ominąć wykorzystując kontrolera, którego zastosowanie jest wspierane w Grand Theft Auto: San Andreas. Sterowanie to chyba jedyny defekt, który sprawia, że gra nie jest ideałem w swojej katerogii, aczkolwiek nie psuje to w żaden sposób frajdy z rozrywki, a co najwyżej może powodować mniejszą lub większą, czasową frustrację. 

Grafika w Grand Theft Auto: San Andreas została odpowiedno poprawiona, zarówno pod względem kolorów, cieni, jak i wyglądu samych postaci. Oczywiście, nie oczekujcie, że będzie to poziom GTA 5. Jednakże, biorąc pod uwagę rozmiar gry, grafika jest wystarczająco dobra i wygląda znacznie lepiej, niż w przypadku dziesiątków innych mobilnych gier.

Grand Theft Auto: San Andreas to blisko 861 głosów aktorów, a wśród nich takie sławy, jak Samuel L Jackson, Axl Rose, czy James Woods. Dialogi są świetnie przygotowane, co sprawia, że czujemy się bardziej, jakbyśmy oglądali film, niż grali w grę. Wszystko to sprawia, że trudno znaleźć lepiej udźwiękowioną grę mobilną.

Muzyka jest podstawą tej serii. W grze mamy 11 różnych radiostacji, w których każdy znajdzie coś dla siebie, od Dr Dre, po Rage Against the Machine, kończąc na Willie Nelson. Słuchanie radia podczas różnych misji wzbogaca rozgrywkę i chroni ją przed nudą.

Pomimo pewnych problemów ze sterowaniem, Grand Theft Auto: San Andreas to jedna z najciekawszych i najbardziej wciągających gier, którą pokochają zarówno fani serii, jak i nowi gracze.

Grand Theft Auto: San Andreas

Download

Grand Theft Auto: San Andreas 1.6

Opinie użytkowników o Grand Theft Auto: San Andreas

Sponsorowany×