Modern Combat 5: Blackout na Windows 10

Modern Combat 5: Blackout na Windows 10

Wielka wojna ze spektakularnymi efektami

Były bardzo duże oczekiwania wobec premiery Modern Combat 5: Blackout, najnowszego dziecka Gameloftu. Czy gra będzie w stanie prześcignąć swoich popularnych poprzedników? A może podzieli los wielu nieudanych serii gier?

Zobacz pełny opis

Zalety

  • Piękna grafika
  • Dużo zadań do wykonania na każdym poziomie gry
  • Świetny tryb multiplayer
  • Rozgrywka w małych drużynach

Wady

  • Sterowanie bywa lekko frustrujące
  • Trzeba być podłączonym do sieci, aby grać

Bardzo dobry
8

Były bardzo duże oczekiwania wobec premiery Modern Combat 5: Blackout, najnowszego dziecka Gameloftu. Czy gra będzie w stanie prześcignąć swoich popularnych poprzedników? A może podzieli los wielu nieudanych serii gier?

Co znajdziemy w nowej części?

Modern Combat 5: Blackout (MC5) rzuca cię od razu w akcję. Wcielasz się w żołnierza o imieniu Phoenix, którego możemy przypomnieć sobie z Modern Combat 4. Podobnie jak w grze Call of Duty, główne miasto w Modern Combat 5: Blackout – Tokio – stało się celem serii brutalnych ataków ze strony agresywnych bojowników. Będziesz musiał zmierzyć się z nimi w szeregu poszczególnych etapów, które będą odbywać się w różnych częściach stolicy Japonii.

Każdy etap Modern Combat 5: Blackout jest podzielony na rozdziały. Każdy rozdział zaś ma swoją standardową charakterystykę, opierającą się na bieganiu i strzelaniu do przeciwników czy rozbrajanie bomb. Aby zaoszczędzić miejsce, kolejne rozdziały pobierane są w miarę naszych postępów.

Do dyspozycji mamy pokaźny arsenał, więc każdy znajdzie coś dla swoich potrzeb. W Modern Combat 5: Blackout do wyboru udostępniono również drużynę z odpowiednimi umiejętnościami w czterech różnych klasach: assault, recon, heavy i sniper. Mają one bezpośrednie przełożenie na poziom trudności gry. Na przykład mamy misje, w których należy odbić zakładników trzymanych na muszce. Aby zabić tylko porywaczy, warto wybrać bardziej precyzyjną broń niż strzelba, która może łatwo zranić niewinne osoby, i mieć w swojej ekipie doskonałego snajpera.

Modern Combat 5: Blackout posiada rozbudowany tryb multiplayer, który obsługuje nawet do 12 graczy na raz. Jest to najprostszy sposób, aby połączyć się ze swoimi znajomymi i stworzyć wspólną jednostkę. Multiplayer posiada wszystkie klasyczne tryby typowe dla FPS-a: deathmatch, capture the flag, i free-for-all.

Rozgrywka w trybie multiplayer przypomina tę znaną z Call of Duty. W Modern Combat 5: Blackout uzyskujemy bonusy za serię zabitych wrogów, które dają nam dostęp do dodatkowego uzbrojenia i pojazdów. Sama gra przebiegała płynnie i nie spotkałem się z żadnymi lagami. Poprawki wymagają jeszcze punkty respawningowe. Kilka razy zdarzyło mi się, że mój bohater pojawił się na wprost przeciwnika, który, korzystając z okazji, od razu mnie unicestwił, nim zdążyłem się nawet ruszyć. Jednak nawet pomimo tego błędu rozgrywka wieloosobowa w Modern Combat 5: Blackout sprawdza się znakomicie.

Chwyć za broń i przyłącz się do walki

Sterowanie w Modern Combat 5: Blackout posiada ten sam problem, co wiele podobnych gier na ekrany dotykowe. Joysticki na ekranie nie są tak czułe, jak te prawdziwe. Poruszanie się kontrolujemy za pomocą joysticka po lewej stronie, zaś po prawej sterujemy bronią, amunicją i specjalnymi dodatkami w grze.

Mimo że sterowanie w Modern Combat 5: Blackout nie jest takie złe, to rozmieszczenie przycisków trochę szwankuje. Przyciski strzelania i rzucania granatu są zdecydowanie zbyt blisko siebie. Kilka razy zdarzało się przypadkowo rzucić granatem zamiast oddać kilka strzałów, co przy walce w ciasnych pomieszczeniach może szybko zakończyć rozgrywkę. Nie jest to jednak bezpośrednia wina Gameloftu i Modern Combat 5: Blackout, bo z podobnymi problemami walczą inni producenci tego typu gier. Twórcy jednak liczą na to, że uda im się znaleźć jakieś dobre rozwiązanie.

Wygląd i odgłosy walki

W Modern Combat 5: Blackout włożono dużo pracy i wysiłku, co widać po przywiązaniu do dbałości o szczegóły. Postacie są bardzo dobrze animowane, a poziomy gry wydają się być dobrze zaprojektowane i nie wywołują poczucia monotonności. Co prawda nie jest to jeszcze poziom równy temu z konsol, jednak z pewnością znajduje się w czołówce gier na urządzenia dotykowe.

Dźwięki w Modern Combat 5: Blackout również stoją na wysokim poziomie. Odgłosy strzałów czy pisk opon brzmią bardzo realistycznie. Warto zwrócić uwagę na to, że w grze postaciom podłożono głosy, co spotyka się dość rzadko w grach na urządzenia mobilne.

Pomijając sterowania, to świetna pozycja dla fanów FPS

Sterowanie jest troszeczkę irytujące i nie do końca dobrze zrealizowane, ale Modern Combat 5: Blackout to mimo wszystko mocno wciągająca gra, która posiada ciekawy tryb multiplayer.

Modern Combat 5: Blackout na Windows 10

Download

Modern Combat 5: Blackout na Windows 10

Opinie użytkowników o Modern Combat 5: Blackout na Windows 10

Sponsorowany×