WinRAR

WinRAR 5.60

Doskonały program do kompresji plików

WinRAR to program do kompresji plików. Ta wersja jest kompatybilna z systemami 32- oraz 64-bit. Pozwala dekompresować oraz tworzyć nowe dokumenty w różnych formatach służących do archiwizacji, między innymi RAR i ZIP. Najnowsza werjsa programu wspiera także algorytm kompresji RAR5.

Zobacz pełny opis

Zalety

  • Wspiera wiele formatów plików
  • Pozwala na szyfrowanie
  • Umie tworzyć dokumenty samorozpakowywujące się

Wady

  • Trochę przestarzały wygląd

Doskonały
9

WinRAR to program do kompresji plików. Ta wersja jest kompatybilna z systemami 32- oraz 64-bit. Pozwala dekompresować oraz tworzyć nowe dokumenty w różnych formatach służących do archiwizacji, między innymi RAR i ZIP. Najnowsza werjsa programu wspiera także algorytm kompresji RAR5.

Więcej opcji niż w darmowych programach

WinRAR kompresuje pliki tak, by zabierały mniej miejsca na dysku. Dzięki temu łatwiej wysłać je pocztą lub udostępnić w internecie. Program pozwala wybrać stopień kompresji oraz jej rodzaj w 15 dostępnych formatach. Najpopularniejsze z nich to ZIP, RAR oraz ISO, a oprócz tego wprowadzono zupełnie nowy RAR5 o wysokim współczynniku kompresji.

WinRAR nie jest darmowy, tak jak inne programy do archiwizacji np. ZipGenius czy 7Zip, ale oferuje wiele dodatkowych funkcji, jak na przykład zabezpieczanie zawartości pliku 256-bitowym hasłem. Można także tworzyć samorozpakowywujące się pliki, które świetnie przydają się gdy wysyłasz je do osób mało doświadczonych z obsługą komputera.

Program jest bardzo przydatny przy kompresowaniu plików multimedialnych. Zdjęcia, filmy i muzyka są w WinRAR pakowane przy użyciu specjalnego algorytmu, co znacznie zmniejsza rozmiar archiwum.

Wygodny dostęp z menu Windows

Program WinRAR integruje się z systemem Windows i jest dostępny z menu kontekstowego. Wystarczy zaznaczyć pliki lub foldery i kliknąć a WinRAR spakuje je do archiwum. Zaawansowani użytkownicy mają do wyboru szereg opcji pozwalających w pełni wykorzystać zalety programu oraz formatu plików RAR.

Wszystko co potrzeba do kompresji i dekompresji

Na rynku dostępnych jest wiele darmowych programów do dekompresji, ale WinRAR oferuje o wiele więcej funkcji i opcji konfiguracyjnych. W porównaniu do konkurentów zapewnia też bardzo wysoki stosunek kompresji przy jednoczesnym szybkim działaniu. Program dostępny jest także w wersji WinRAR 64-bit.

Najważniejszą nowością WinRAR 5.0 jest wprowadzenie nowego formatu kompresji RAR5. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że takie pliki mogą otworzyć jedynie użytkownicy, którzy też mają zainstalowaną najnowszą wersję WinRAR.

Zmiany

  • Najważniejszą nowością WinRAR 5.0 jest wprowadzenie nowego formatu kompresji RAR5. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że takie pliki mogą otworzyć jedynie użytkownicy, którzy też mają zainstalowaną najnowszą wersję WinRAR.

Opinie użytkowników o WinRAR

  • według Anonymous

    Pobierz/Anuluj.
    Wersia jest lepsza ma tylko język angielski (uk) więć mogło być lepiej.   Więcej

Sponsorowany×